Kumulacja aktywności

Program Kumulacja Aktywności został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Celem programu jest zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców – olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą, a nie tak jak myślą ciężarem i przyczyną dodatkowego stresu. W ramach programu zorganizowane są bezpłatne zajęcia sportowe dla grup na terenie całego kraju. Prowadzący wybierani są w konkursie, a prowadzone przez nich zajęcia są różnorodne, realizowane na podstawie autorskiego scenariusza przedstawionego w składanym do programu wniosku. Dodatkowo na zajęciach realizowane są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które przyczyniają się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym, uczą jak zapobiegać nieprawidłowym postawom i powstawaniu zaburzeń statyki ciała. Należy podkreślić, że dziecko zdrowe fizycznie ma większe możliwości do rozwoju intelektualnego oraz większe chęci do podejmowania różnych działań społecznych. Program Kumulacja Aktywności współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu.

W naszej szkole zajęcia prowadzi Pan Sławomir Kruszkowski

Sławomir Kruszkowski (ur. 14 października 1975 r. w Toruniu) – polski wioślarz, reprezentant Polski i AZS Toruń w wioślarskiej czwórce podwójnej podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney (8m) i Atenach (4m) oraz wioślarskiej ósemce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie[1]. Srebrny (Sevilla 2002) i brązowy (Mediolan 2003) medalista mistrzostw świata w czwórce podwójnej (jego partnerami byli Adam Korol, Marek Kolbowicz i Adam Bronikowski). Srebrny medalista Mistrzostw Europy (Poznań 2007) Od 2010 roku Radny Rady Miasta Torunia.

• Mistrzostwa Świata – St. Catharines 1999 – ósemka – 11. miejsce.
  • Igrzyska Olimpijskie – Sydney 2000 – czwórka podwójna – 8. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Lucerna 2001 – czwórka podwójna – 6. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Sewilla 2002 – czwórka podwójna – 2. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Mediolan 2003 – czwórka podwójna – 3. Miejsce
  • Igrzyska Olimpijskie – Ateny 2004 – czwórka podwójna – 4. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Gifu 2005 – ósemka – 5. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Eton 2006 – ósemka – 6. miejsce
  • Mistrzostwa Świata – Monachium 2007 – ósemka – 5. miejsce
  • Mistrzostwa Europy – Poznań 2007 – ósemka – 2. miejsce.
  • Igrzyska Olimpijskie – Pekin 2008 – ósemka – 5. miejsce.
  • Mistrzostwa Świata – Poznań 2009 - ósemka - 4. miejsce