O nas

• Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym jest placówką kameralną i bezpieczną. Dzieci spędzają tu czas w pogodnej i życzliwej atmosferze.Szkoła funkcjonuje w dwóch budynkach.W mniejszym budynku mieszczą się oddziały przedszkolne, świetlica, biblioteka i stołówka szkolna. W większym budynku uczą się klasy 1 – 3 i klasy 4-8, mieści się tu sekretariat oraz gabinet dyrektora.

Dokładny obraz naszej szkoły przedstawiony jest w filmie, zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=k-kPQZvQ4vg

• Jesteśmy szkołą z tradycjami i historią. Na koniec ósmej klasy najlepszym uczniom uroczyście wręczamy wyróżnienie - statuetkę „Bukowinka”

Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej szkoły w zakładce „Historia”

• Staramy się dbać o wysoki poziom kształcenia. Uczniowie naszej szkoły uczą się w mało licznych klasach co pozytywnie wpływa na poziom kształcenia i indywidualne podejście do każdego ucznia.Nasi ósmoklasiści uzyskują średni wynik z przedmiotów egzaminacyjnych powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.

• Oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne. W zakresie rozwijania zainteresowań i zamiłowań proponujemy koła sportowe, artystyczne i przedmiotowe. Dostosowując się do potrzeb uczniów z trudnościami w nauce, realizujemy zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, korekcyjno – kompensacyjne oraz logopedyczne.

Szkoła realizuje projekty unijne – „Eugeniusz 3D” oraz „Polityka dla smyka”, projekty sportowe – „Nauka pływania”, „Kumulacja Aktywności” oraz SKS. W szkole realizowane są także innowacje pedagogiczne.

• Mamy pracownie informatyczną. W salach lekcyjnych znajdują się tablice, monitory multimedialne i rzutniki.

• Posiadamy boisko wielofunkcyjne, oraz od września 2022 roku nową salę gimnastyczną oraz plac zabaw.

• Staramy się wykazywać szczególną dbałość o bezpieczeństwo uczniów oraz propagowanie prawidłowych zachowań. Szkolny program wychowawczo - profilaktyczny dostosowany jest do potrzeb rozwojowych dzieci. Dysponujemy pomocą i wsparciem pedagoga szkolnego oraz szeregu specjalistów dbających o każdego z uczniów.

• Organizujemy spotkania i warsztaty dla rodziców, a także wycieczki dla uczniów. Uczestniczymy w wielu programach i projektach zewnętrznych, rozwijających kompetencje uczniów.

• Opiekę nad dziećmi w czasie pozalekcyjnym przejmuje świetlica szkolna, która pracuje w godzinach 63 0 - 1630.

• Dzieci mają stworzoną możliwość skorzystania z dwudaniowego obiadu, a także uczestniczenia w „Programie dla szkół”, dzięki któremu uczniowie otrzymują świeże owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne.