Turnieju tenisa stołowego „Ping – Pong od serducha”

Organizatorem turnieju jest Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

Turniej odbędzie się w sobotę 20.01.2024r. w sali gimnastycznej przy ulicy Szkolnej 7. W rozgrywkach może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, po wcześniejszym zgłoszeniu (SMS z imieniem i nazwiskiem pod numer 794373025). Maksymalna liczba uczestników- 32 osoby, a o miejscu na liście decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dodatkowy warunek to „wpisowe”, wrzucone do puszki WOŚP naszego sztabu. (Płatności dokonujemy gotówką w dniu turnieju).

Punktacja

Mecze rozgrywane będą do 2 wygranych setów, każdy set grany do 11 punktów
 (bądź do dwóch punktów przewagi od wyniku 10-10). Zmiana podającego następuje po dwóch serwisach. Uwaga! Jeżeli wynik seta wynosi 10-10 i zaczyna się gra na przewagi, zmiana podającego następuje po jednym serwisie.

Po każdym rozegranym secie zawodnicy zmieniają strony.

Zwycięstwo dwoma setami    - 3 pkt

Zwycięstwo jednym setem    - 2 pkt

Porażka     - 1 pkt

O kolejności w tabeli decyduje liczba zdobytych punktów. Jeżeli dwóch zawodników ma taką samą liczbę punktów o wyższej lokacie decyduje bezpośredni pojedynek między zainteresowanymi.

Drabinka turniejowa.

Zawodnicy zostaną podzieleni na 8 grup po 4 zawodników. Rywalizacja w grupie odbędzie się systemem każdy z każdym, a dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy uzyska awans do fazy pucharowej. Przegranie meczu w fazie pucharowej będzie skutkowało odpadnięciem z turnieju.