Warsztaty ekologiczne w Przysieku

Na dwudniowe (08.03-09.03) warsztaty ekologiczne w podtoruńskim Przysieku wybrali się uczniowie klasy 5a, 5b i 6b. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Daglezja" poznawali tajemnice bioróżnorodności ekologicznej regionu, rodzaje odnawialnych źródeł energii oraz obszary chronione. Z kolei podczas zajęć terenowych uczniowie przemierzali trasę ścieżki edukacyjnej nad Stawami Przysieckimi oraz do Obszaru Natura 2000 - Dolina Dolnej Wisły, pokonując przy tym dystans około 18 tys. kroków.
Po wyczerpujących zajęciach na uczestników czekały smaczne posiłki, a na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali gadżety edukacyjne.
Wspólne spędzanie czasu było dla wszystkich przyjemnością. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i szczęśliwi.