Tydzień Języka Ojczystego

Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole zakończony!
28 lutego br. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Tygodnia Języka Ojczystego obchodzonego w dniach 20-24 lutego. W czasie minionego tygodnia nauczyciele języka polskiego przeprowadzili szereg konkursów. Uczniowie, m.in.: pisali dyktando; rozwiązywali różnego rodzaju quizy i zagadki językowe; tworzyli plakaty zachęcające do zachowywania poprawności językowej oraz zakładki do książek; kaligrafowali, a nawet przebierali się za ulubionych bohaterów literackich. Wszystkie działania miały zachęcić uczniów do większej dbałości o język ojczysty oraz umożliwić im wykazanie się kreatywnością oraz znajomością języka polskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i naukę jednocześnie, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów.