Pomoc GOPS

Szanowni Państwo,

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu informuje o możliwości uzyskania pomocy dla mieszkańców gminy Lubicz w następującym zakresie:

1. Pomoc finansowa dla osoby samotnie gospodarującej, której kryterium dochodowe wynosi 776,00 zł.
  2. Pomoc finansowa dla osoby, której kryterium dochodowe na członka rodziny wynosi do 600 zł.
  3. Zasiłek celowy przyznany w szczególnych przypadkach rodzinie lub osobie o dochodach przekraczających w/w kwoty.
  4. Wsparcie w postaci pracy socjalnej, aktywizacji zawodowej poprzez uczestnictwo w Klubie Integracji Społecznej oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego poradnictwo psychologicznego.
  5. Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość wsparcia w formie Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej oraz tzw. „opieki wytchnieniowej”.

Osób zainteresowane prosimy o kontakt ze szkołą lub bezpośrednio z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubiczu.

Dane do kontaktu:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu