Uroczystość upamiętniająca założenie organizacji "Solidarności Rolników Indywisualnych"

W dniu 13 grudnia 2022 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości upamiętniającej założenie w gminie Lubicz patriotycznej organizacji "Solidarność Rolników Indywidualnych". W czterdziestolecie powstania "Solidarności RI" w 2021 r. na budynku Urzędu Gminy Lubicz umieszczono pamiątkową tablicę, pod którą dzisiaj stanął poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Wł. Bukowińskiego oraz delegacja harcerzy. Po złożeniu kwiatów i oddaniu czci założycielom "Solidarności RI" zgromadzeni udali się do urzędu, gdzie w sali obrad rady gminnej odbyło się spotkanie, na którym wspominano losy założycieli i okoliczności wprowadzenia przez władze komunistyczne stanu wojennego. Na czele delegacji uczniów i harcerzy stanęli p. Dariusz Dobrzyński wicedyrektor szkoły i p. Bogusław Bogucki, nauczyciel historii.