Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

W szkole w klasach IV - VIII realizowany jest Ogólnopolski Program "Trzymaj Formę!". Propaguje zdrowy styl życia, promuje zbilansowane odżywianie oraz aktywnością fizyczną. Został opracowany z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Głównym celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Działania podejmowane podczas realizacji programu zmierzają do zwiększenia świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.