Projekt Edukacyjny "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki"

W roku szkolnym 2022/2023 klasy 1b, 2a i 3b przystąpiły do realizacji zadań projektu wydawnictwa MAC – „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Rozwijanie następujących kompetencji kluczowych: matematyczne i podstawowe naukowo-techniczne, porozumiewanie się w języku  ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość. A także rozwijanie współpracy między nauczycielami.

W ubiegłym roku szkolnym pilotażowo projekt realizowali uczniowie klasy 1a. W jego ramach realizowali tematy: matematyka w kuchni, w technice, w mieszkaniu i w sklepie.Dzieci oglądały filmy przygotowane przez organizatora, wykonywały zadania praktyczne jak na przykład: planowanie zakupów, wykonanie projektu mieszkania, odmierzanie płynów, ważenie owoców do sałatki, zbudowanie karmnika z surowców wtórnych. A także powiązane z tematem zadania z kart pracy.  Za wykonanie zadań uczniowie otrzymywali naklejki, które zbierali w specjalnym „Dzienniczku wielkiego matematyka”.

Zajęcia tak się spodobały, że w bieżącym roku szkolnym do realizacji zadań projektu przystąpiły aż trzy klasy młodsze.Będą wykonywać zadania w ramach  tematów: matematyka na drodze, u krawca, na święta, w muzyce, w architekturze, w kinie, w zoo i w parku.

Efekty zajęć przesyłane są w formie fotorelacji do organizatora projektu.

Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny2022/2023.