Inauguracja nowej sali gimnastycznej!

1 września 2022r. zapisze się w pamięci naszej społeczności szkolnej na długo. Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 była jednocześnie dniem, kiedy do użytku została oddana nowa sala gimnastyczna - obiekt naszych wieloletnich marzeń. Warto nadmienić, że stara sala gimnastyczna przy OSP w Lubiczu Dolnym służyła naszej szkole przez 26 lat.

Budowę nowej sali gimnastycznej sfinansowały dwa samorządy: Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego na czele z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego - Piotrem Całbeckim oraz Samorząd Gminy Lubicz na czele z Wójtem Gminy Lubicz – Markiem Nicewiczem.  To właśnie Ci panowie dokonali uroczystego otwarcia obiektu w iście sportowym stylu – rzutem piłką ręczną do bramki. W „przedarciu” symbolicznej planszy pomogli także przyjaciele naszej szkoły, sportowcy znani na arenie międzynarodowej – Marika Popowicz -  Drapała oraz Sławomir Kruszkowski. Podczas uroczystości zebrani goście, rodzice i uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiego rysu historycznego na temat zmian zachodzących w naszej szkole na przestrzeni lat zaprezentowanego przez dr Bogusława Boguckiego. Obejrzeli również film przygotowany przez Wicedyrektora szkoły Dariusza Dobrzyńskiego – krótki przegląd tego, co działo się od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty do dnia dzisiejszego https://fb.watch/gnPvfFVBWr/ . Nie zabrakło także występu szkolnego Koła Teatralnego, w którym młodzi artyści udowodnili, że ze sportem im do twarzy.

Drodzy Uczniowie, być może nowa sala gimnastyczna będzie dla Was impulsem do odkrywania w sobie pasji i zainteresowań sportowych. Może właśnie wśród Was są przyszli medaliści olimpijscy – trzymamy za to kciuki

Zdjęcia udostępnione z profilu Gminy Lubicz na portalu Facebook.