Projekt edukacyjny "Politechnika dla smyka"

Politechnika dla smyka jest projektem adresowany do uczniów  klas I - III  szkół podstawowych. Projekt jest realizowany na terenie Gminy Lubicz, która jest również koordynatorem tego projektu. Uczestniczy w nim 5 szkół podstawowych. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich. Głównym celem Projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych w ramach zajęć specjalistycznych oraz podniesienie kwalifikacji nauczycieli w terminie do 30.06.2023.

Projekt obejmuje następujące formy:
a) zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe z:
- matematyki,
- przyrody,
- języka angielskiego,
 - robotyki,
 - programowania Scratch,
b) zajęcia specjalistyczne wspierające rozwój uczniów z:
- logopedii,
- grafomotoryki,
- korekcyjno - kompensacyjnych
- arteterapii

W naszej szkole Projekt jest realizowany w ramach zajęć rozwijających kompetencje kluczowe z:
- matematyki - Pani Mirella Mizak
- programowania Scratch - Pani Barbara Lefelbajn - Saja,
- przyrody - Pani Agnieszka Stachowska,
- robotyki - Pani Karolina Wojciechowska,
- języka angielskiego - Pani Emilia Olszewska,

oraz zajęć specjalistycznych wspierających rozwój uczniów z
 - logopedii - Pani Renata Łęc,
- grafomotoryki - Pani Marzanna Jolanta Szurpita

Opis projektu:

Uczniowie  mają okazję uczestniczyć w cyklu zajęć ukazujących różne zjawiska w sposób bardziej zrozumiały, opierający się na pokazach naukowych i prostych doświadczeniach. Przy okazji zabawy uczestnicy zajęć poznają prawa przyrody, kształtują logiczne i kreatywne myślenie niezbędne do nauki przedmiotów matematyczno - przyrodniczych oraz kształtują kompetencje językowe.